Menu
آخرین اخبار
 
خبرگزاری
/ دسته ها: اخبار

به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی شورای شهر انجام گرفت؛

ششم تیرماه روز فرهنگی کرمانشاه

به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی، درجلسه رسمی شورای اسلامی شهر، روز ششم تیر با نماد گل نیلوفر به عنوان روز فرهنگی کرمانشاه انتخاب شد.

مازیار رضایی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار پاتاق نیوز، با بیان اینکه، انتخاب روز فرهنگی کرمانشاه به مناسبت جشن نیلوفر در جهت برندسازی نیز مناسب به نظر می‌رسد گفت: نیلوفر، نمادی محلی، ملی و بین المللی است که قابلیت‌های بالایی برای جهانی شدن دارد؛ لذا بنابر مطالب یاد شده روز ششم تیرماه در کنار پنجم مرداد روز ملی کرمانشاه، به عنوان روز فرهنگی کرمانشاه معین شد.

وی گفت: گل نیلوفر بیانگر مشقت و رنج آدمی در دنیا است و برای وصف مردمانی استفاده می‌شود که دورانی سخت را پشت سر گذاشته و به سوی آرامش و آبادانی در حرکت هستند و نماد پاکی و تذهیب نفس است.

رضایی افزود: لزوم پرداختن به مناسبت‌ها و نماد‌های مربوطه در وحدت بخشی به این گلستان زیبا را دو چندان می‌نماید، در استان کرمانشاه سرابی به همین نام (سراب نیلوفر) وجود دارد، نقش این گل در میراث فرهنگی شهر کرمانشاه از جمله تکیه معاون الملک، مجموعه باستانی طاق بستان وجود داشته و در شعر فارسی و کردی شاعران کرمانشاه حضور پر رنگی دارد.

وی گفت:: طبیعت بکر، آداب و رسوم ویژه، صنایع دستی چشم نواز، تمدن ژرف، منابع طبیعی کم نظیر و اقوام و مذاهب گوناگون، می‌تواند کرمانشاه را به یک استان دارای ظرفیت‌های بسیار بالای اکوتوریسم تبدیل کند.

شهر کرمانشاه یکی از پنج شهر سبز ایران (از نظر فضای سبز شهری) است و پرداختن به زمینه‌های مربوط به طبیعت می‌تواند در راستای طبیعت گردی کمک شایانی کرده و سرچشمه‌ی زایش طرح‌های فرهنگی در این موضوع قرار گیرد.

مطلب قبلی به مردم آدرس غلط ندهید
Print
21 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نظرات بسته شده است.

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
خدمات الکترونیکی
 

 

پرشیا سافت
دی ان ان