کرمانشاه 05:18 یک شنبه 17/1/1399 صفحه اصلی
 
مجمع مشورتی روسای کلانشهرها و مراکز استان‌ها در کرمانشاه آغاز به کار کرد
1398/09/12-09:24 تعدا بازدید: 43 گروه خبری: ریاست شورا کد خبر: 185
مجمع مشورتی روسای کلانشهرها و مراکز استان‌ها در کرمانشاه آغاز به کار کرد
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ، شصت و چهارمین اجلاس مجمع مشورتی روسای کلانشهرها و مراکز استان‌ها روز پنجشنبه با حضور رئیس شورای‌عالی استان‌ها و رؤسای شورای اسلامی استان‌ها در هتل پارسیان کرمانشاه آغاز به کار کرد . نائب رئیس مجمع رؤسای کلانشهرها و مراکز استان‌ها روز پنجشنبه در حاشیه این اجلاس در گفت و گو با ایرنا هدف از شکل‌گیری این مجمع مشورتی در کشور را بیان موضوع‌های مهم کلان و محلی، انتقال و تبادل تجربیات شوراها و مدیریت شهری و پیگیری انجام تعهدات سایر نهادها در قبال حوزه مدیریت شهری دانست . غلامرضا امیری اظهار داشت: این اجلاس علاوه بر نشست عمومی کمیسیون‌های تخصصی عمران و شهرسازی، کمیسیون حقوقی و اقتصادی، کمیسیون فرهنگی و شهر هوشمند، کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و محیط زیست تشکیل می‌شود و مصوباتی را نیز برای تصویب در مجمع مطرح خواهد شد . وی از دیگر مباحث مهم در این اجلاس را "تحقق حقوق شهروندی در کلانشهرها و مراکز استانها" و "تعامل شوراها و شهرداری‌ها" اعلام کرد . وی همچنین اظهار داشت: این نشست در راستای افزایش فرصت‌های همکاری، کاهش چالش‌های شهرهای مراکز استان‌ها و کلانشهرها، هم افزائی و تعامل بیش از پیش مجمع مشورتی با نهادهای موثر اجرائی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد . رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به جایگاه شوراها و نهاد قانونگذاری، حضور شخصیت‌های کشوری و رؤسای شورای اسلامی شهرهای کشور در این مجمع گفت: همه تلاش خود را به کار می‌گیریم که از این فرصت برای آشنایی و معرفی بیشتر قابلیت‌های استان از لحاظ سرمایه گذاری، گردشگری و فرهنگی استفاده کنیم . در ۱۵ سال گذشته شصت و سه جلسه مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها و مراکز استانها در شهرهای مختلف ایران با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ریاست شورای عالی استان‌ها، استانداران، رؤسای شورای اسلامی برگزار شده و امسال نیز برای اولین بار در کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ،  شصت و چهارمین اجلاس مجمع مشورتی روسای کلانشهرها و مراکز استان‌ها روز پنجشنبه با حضور رئیس شورای‌عالی استان‌ها و رؤسای شورای اسلامی استان‌ها در هتل پارسیان کرمانشاه آغاز به کار کرد .
نائب رئیس مجمع رؤسای کلانشهرها و مراکز استان‌ها روز پنجشنبه در حاشیه این اجلاس در گفت و گو با ایرنا هدف از شکل‌گیری این مجمع مشورتی در کشور را بیان موضوع‌های مهم کلان و محلی، انتقال و تبادل تجربیات شوراها و مدیریت شهری و پیگیری انجام تعهدات سایر نهادها در قبال حوزه مدیریت شهری دانست .
غلامرضا امیری اظهار داشت: این اجلاس علاوه بر نشست عمومی کمیسیون‌های تخصصی عمران و شهرسازی، کمیسیون حقوقی و اقتصادی، کمیسیون فرهنگی و شهر هوشمند، کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و محیط زیست تشکیل می‌شود و مصوباتی را نیز برای تصویب در مجمع مطرح خواهد شد .
وی از دیگر مباحث مهم در این اجلاس را "تحقق حقوق شهروندی در کلانشهرها و مراکز استانها" و "تعامل شوراها و شهرداری‌ها" اعلام کرد .
وی همچنین اظهار داشت: این نشست در راستای افزایش فرصت‌های همکاری، کاهش چالش‌های شهرهای مراکز استان‌ها و کلانشهرها، هم افزائی و تعامل بیش از پیش مجمع مشورتی با نهادهای موثر اجرائی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد .
رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به جایگاه شوراها و نهاد قانونگذاری، حضور شخصیت‌های کشوری و رؤسای شورای اسلامی شهرهای کشور در این مجمع گفت: همه تلاش خود را به کار می‌گیریم که از این فرصت برای آشنایی و معرفی بیشتر قابلیت‌های استان از لحاظ سرمایه گذاری، گردشگری و فرهنگی استفاده کنیم .
در ۱۵ سال گذشته شصت و سه جلسه مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها و مراکز استانها در شهرهای مختلف ایران با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ریاست شورای عالی استان‌ها، استانداران، رؤسای شورای اسلامی برگزار شده و امسال نیز برای اولین بار در کرمانشاه برگزار شد
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

| تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava|