کرمانشاه 03:57 یک شنبه 17/1/1399 صفحه اصلی
 
ارائه راهکارهای توانمندسازی افزایش درآمد شهرداری‌ها در کلانشهرها
1398/09/14-08:46 تعدا بازدید: 33 گروه خبری: ریاست شورا کد خبر: 187
ارائه راهکارهای توانمندسازی افزایش درآمد شهرداری‌ها در کلانشهرها

رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: در شصت و چهارمین اجلاس مشورتی روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان‌ها به راهکار تامین منابع مالی پایدار برای اداره شهر تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شورا ، غلامرضا امیری ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: در شصت و چهارمین اجلاس مشورتی روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان‌ها که به میزبانی کرمانشاه برگزار شد به تحقق حقوق شهروندی و تعامل شوراها و شهرداری‌ها تاکید شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه افزود: با اولویت شهری کرمانشاه در کمیسیون‌های تخصصی این اجلاس علاوه بر اعضا کمیسیون، نمایندگان مردم کرمانشاه در شورای اسلامی شهر و مدیران و معاونان شهرداری و اساتید مرتبط با کمیسیون‌ها حضور داشتند.

وی با اشاره به در نظر گرفتن اولویت‌های شهری کرمانشاه در کمیسیون‌های تخصصی، ادامه داد: تبیین استراتژی و دورنمای رشد و پیشرفت کرمانشاه از مسائل مهمی بود که در مصوبات کمیسیون‌ها در نظر گرفته شد.

امیری در خصوص مصوبات هشت‌بندی کمیسیون حقوقی و اقتصادی، افزود: در کمیسیون مذکور به راهکار تامین منابع مالی پایدار برای اداره شهر تاکید شد.

نائب رئیس مجمع مشورتی روسای شوراهای کلانشهر و مراکز استان‌ها، افزود: در کمیسیون فرهنگی_گردشگری و شهر هوشمند به طراحی و راه‌اندازی سیستم یکپارچه سامانه 137 تاکید شد.

وی با اشاره به روز گرامیداشت مقام شهردار، افزود: در جلسه کمیسیون فرهنگی_گردشگری و شهر هوشمند پیشنهاد شد روز شهادت شهید مهدی باکری، با عنوان روز شهردار نامگذاری شود.

امیری در ادامه از برگزاری جلسات سه ماه یک‌بار به میزبانی یکی از اعضای کمیسیون حمل و نقل و خدمات شهری خبر داد و افزود: در جلسه این کمیسیون همچنین مقرر گشت سهم شهرداری از جرائم رانندگی مشخص و راهکارهای دریافت این سهم تعیین شود.

وی افزود: کمیسیون عمران و شهرسازی نیز برگزار شد و مصوباتی همچون بازآفرینی فضای شهری با تاکید بر بافت‌های تاریخی‌شهر و تغییر رویکرد از شهرها از ماشین محوری به انسان محوری داشته است.

امیری در پایان با تقدیر ویژه از مجموعه مدیریت شهری در برگزاری شایسته این اجلاس، افزود: با توجه به برگزاری احسن این اجلاس در بیانیه کمیسیون‌های تخصصی از میزبانی شایسته کرمانشاه تجلیل به عمل آمد.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

| تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava|