کرمانشاه 15:40 دوشنبه 16/4/1399 صفحه اصلی
 
آثار مفید برگزاری اجلاس مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها در کرمانشاه
1398/10/02-10:51 تعدا بازدید: 61 گروه خبری: روابط عمومی کد خبر: 189
آثار مفید برگزاری اجلاس مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها در کرمانشاه

رئیس شورای شهر کرمانشاه:

آثار مفید برگزاری اجلاس مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها در کرمانشاه در آینده نمایان می شود

غلامرضا امیری با اشاره به برگزاری شصت و چهارمین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها و مراکز استان‌ها برای اولین بار در استان کرمانشاه، گفت: اثرات مفید برگزاری چنین اجلاس هایی در کرمانشاه موضوعی نیست که یک شبه نمایان شود، تاثیرات مثبت آن به مرور زمان دیده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرنائب رئیس مجمع رؤسای کلانشهرها و مراکز استان‌ها اظهار کرد: افرادی که انتظار دارند پس از برگزاری یک اجلاس  اثرات فوری  آن را ببینند به هیچوجه منطقی نیستند.

غلامرضا امیری تأکید کرد: این اجلاس، یک مجمع مشورتی بود که با هدف بیان موضوع‌های مهم کلان و محلی، انتقال و تبادل تجربیات شوراها، مدیریت شهری و پیگیری انجام تعهدات سایر نهادها در قبال حوزه مدیریت شهری برگزار شد.

به گفته وی این اجلاس علاوه بر نشست عمومی کمیسیون‌های تخصصی عمران و شهرسازی، کمیسیون حقوقی و اقتصادی، کمیسیون فرهنگی و شهر هوشمند، کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و محیط زیست، مصوباتی را نیز برای تصویب در مجمع در پی داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه  "تحقق حقوق شهروندی در کلانشهرها و مراکز استانها" و "تعامل شوراها و شهرداری‌ها"از دیگر مباحث مهم این اجلاس اعلام کرد و گفت: در راستای هدف گذاری های صورت پذیرفته، موضوع تحقق حقوق شهروندی محور گفتگو بود که در این رابطه گزارش تخصصی تحقق حقوق شهروندی توسط دبیرخانه مجمع بامشارکت روسای شورای کلانشهرها و مراکز استانها تهیه و در کمیسیون های چهارگانه ارائه گردید.

امیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور شخصیت‌های کشوری و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای کشور در این مجمع گفت: این نشست در راستای افزایش فرصت‌های همکاری، کاهش چالش‌ های مراکز استان‌ها و کلانشهرها، هم افزائی و تعامل بیش از پیش مجمع مشورتی با نهادهای موثر اجرائی برگزار گردید، که با اتفاق نظر بر توجه بیش از پیش به شهر کرمانشاه و افزایش ظرفیت های این کلانشهر، بر رفع چالش های کرمانشاه توسط نهادهای موثر ملی تأکید شد.

وی تصریح کرد: در شصت و چهارمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شورا‌های اسلامی کلانشهر‌ها و مراکز استان‌ها مباحث مهمی با حضور کارشناسان و اساتید زبده و برجسته کشوری در قالب چهار کمیسیون اقتصادشهری، عمران و شهرسازی، فرهنگی و هوشمندسازی، حمل‌ونقل و خدمات شهری مطرح شد، که خروجی هرکدام از این کمیسیون ها، منشأ تصمیمات مؤثر و برنامه ریزی های ارزنده در سطح مباحث اساسی و زیربنایی مدیریت شهری همه شهرها از جمله کرمانشاه خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه با تأکید بر اینکه همه هم و غم و تلاش این شورا تسهیل، تسریع، تبیین و تصویب بهترین راه ها و تصمیمات حوزه مدیریت شهری برای دستیابی به شهری شهروندمدار و انسان محور می باشد، افزود: مشکلات و کاستی های شهری بر زندگی مردم  تاثیر همه جانبه می گذارد لذا بر آن هستیم تا با تصمیمات مشورتی و بهره گیری از مطالعات کارشناسانه قدم به قدم در راه حل مشکلات گام برداریم.

در این راه همراهی شهروندان بسیار نقش آفرین و اثرگذار است.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

| تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava|