صفحه اصلی 
دوشنبه ٢٥ تير ١٣٩٧
منو اصلی
پیوندهای مرتبط
 

 
 
 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 33701
 بازدید امروز : 17
 کل بازدید : 53140
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0/0937
هرکس همان گونه است که فکر می کند پس مراقب افکار خود باشید . ذهن همچون ساعتی پیوسته درحال کار کردن است و باید هر روز با اندیشه های خوب آن را کوک کرد .
اخبار > به اختیارات گسترده پیش بینی شده شوراها در قانون اساسی اشاره کرد.


  چاپ        ارسال به دوست

جواد جعفری در روز شوراها :

به اختیارات گسترده پیش بینی شده شوراها در قانون اساسی اشاره کرد.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه: با تبریک هفته شوراها، به اختیارات گسترده پیش بینی شده برای این نهاد در قانون اساسی اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون شوراها با هدف اداره امور اجرایی شهرها و روستاها تشکیل می شوند و وظایف بسیار گسترده ای برای آنها تعریف شده است .و بر اساس قانون استانداران، فرمانداران و بخشداران موظفند به مصوبات شوراها توجه کرده و این مصوبات را در حیطه شرح وظایفشان به اجرا درآورند.و  هر آنچه لازمه کار است در قانون برای شوراها آمده و قانون هیچ نقص و راه گریزی باقی نگذاشته استدر قانون به وظایف شوراها در بخشهای مختلف آموزشی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، بهداشتی و... اشاره شده که این نشان دهنده حیطه گسترده فعالیت شورهاست.

وی با بیان اینکه شوراها در این حدود 16 سال که از فعالیتشان می گذرد به یک بلوغ فکری رسیده اند و کشمکش ها و حاشیه ها در این نهاد کمتر شده است. و از مسائل سیاسی و قومی قبیله ای به عنوان دو آفت کار شوراها یاد کرد و گفت: متاسفانه گاها شاهدیم در انتخابات شوراها در کل کشور، انتخاب اعضاء بر اساس معیار قومی صورت می گیرد که این روش کارآمد نیست. وی همچنین از ورود شوراها به مسائل سیاسی انتقاد کرد و گفت: ورود به مسائل سیاسی باعث می شود اعضا شورا از وظیفه اصلی خود دور بمانند. اگر این دو مشکل یعنی انتخاب بر اساس معیارها و تعصبات قومی و ورود شوراها به مسائل سیاسی مرتفع شود، شوراها بسیار مثمرثمر تر خواهند بود. وی از نگاه دسته دومی برخی مسئولین اجرایی به شوراها نیز انتقاد کرد و گفت: قانون حیطه فعالیت شوراها را بسیار گسترده می داند، اما متاسفانه برخی مسئولین سلیقه شان این نیست که شورا به عنوان نماینده مردم به برخی حوزه ها ورود پیدا کند.

جعفری گفت: معتقدم در این خصوص خود شوراها نیز تا حدودی مقصرند و پرداختن به حاشیه ها باعث شده مقداری از واقعیت ها و وظایف اصلی دور شویم. وی بر لزوم آموزش چه برای اعضاء شوراها و چه برای مسئولینی که با آنها در تعامل اند، تاکید کرد. و در مجموع حضور نمایندگان شورا به عنوان نماینده مردم باعث می شود سیستم های اجرایی و نظارتی در اداره امور شهر و روستا بهتر به چرخش در آیدامیدواریم  اعضاء شوراهای اسلامی شهر ها و روستاها در دوره چهارم یک بازنگری در اختیارات و تعهداتشان داشته باشند تا به اهداف عالیه ای که قانون مشخص کرده برسیم و در جهت توسعه و عمران و ارتقاء رفاه مردم موثرتر باشیم. وی ارتقاء تعامل با مدیریت ارشد استان و همچنین نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی را از اهداف شورای چهارم دانست تا از این طریق روند اجرای پروژه های شهری تسریع شود.


١٨:٢٧ - 1393/02/10    /    شماره : ٣٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٥١٤اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
نظرسنجی
از چه طریق با سایت شورا آشنا شده اید؟

جستجو در اینترنت
خدمات
سایت شهرداری
تبلیغات

صفحه اصلي|درباره شورا|فرم ارتباط|سوالات متداول|اخبار|فعالیت ها|تماس با ما|جستجوي پيشرفته
Copyright © 2010 Kermanshah Shora  -  All rights reserved.    شورای اسلامی شهر کرمانشاه